Перфоратор – це спеціальний пристрій, розрахований на роботи за принципом буріння, тобто застосовуються такі агрегати для буріння бетону, кам'яної кладки та подібних конструкцій. Найчастіше користувачі плутають дриль з перфоратором, адже принцип їхньої роботи відрізняється. Дриль знадобиться в ситуаціях класичного свердління, а от перфораторний пристрій для одночасного свердління з ударною силою. У цьому невеликому огляді ми опишемо основні класи обладнання, розберемося з питанням, як вибрати перфоратор і висвітлимо найбільш актуальні параметри.
Купити перфоратор в Україні: основні класи
Отже, перфораторний молоток (дійсно, такий агрегат називають ще відбійним молотком, проте не забуваємо про функцію свердління) ділиться на кілька класів:
- легкий клас є моделі масою до трьох кілограмів. Тому, що така невелика маса позначається на потужності, найбільш актуальні умови його експлуатації - це буріння невеликих отворів, наприклад, для установки анкера або дюбеля;
- середній перфораторний клас – моделі до п'яти кілограмів. Найчастіше його застосовують для буріння твердих кам'яних порід. Також його можна "пускати в бій" для роздавлювання армованих конструкцій;
- перфоратори понад п'ять кілограмів належать до важкого класу. Саме подібні машини можна називати відбійними молотками, правда з обов'язковою приставкою «міні». Основне завдання – буріння твердокам'яних порід, видовбання отворів від сорока до п'ятдесяти міліметрів.
Таким чином, моделі легкого та середнього класу підійдуть для нескладних робіт, агрегати можна додатково використовувати як шуруповерти. А ось функціональність «важких» моделей розрахована на завдання складніші – буріння великих отворів, робота зі складними конструкціями.
Прямі та бочкові перфоратори
Подібний різновид перфораторних моделей залежить насамперед від конструктивних особливостей агрегатів. Прямі перфоратори схожі своєю будовою на дриль, найчастіше вони відносяться до легкого або рідше середнього класу. Основне завдання – напівпрофесійне використання у побутових умовах. Позитивні якості роботи з прямими моделями – це простота застосування завдяки досить збалансованому корпусу, їх невелика вага. Також є можливість прямого перфоратора купити прямий перфоратор в інтернет-магазині недорого, чого не скажеш про вартість бочкових моделей.
Перфоратор бочковий має корпус, схожий на циліндр, іноді подібні моделі називають L-подібними перфораторами. Зазвичай вони належать до середнього чи важкого класу. Шляхом збільшеного ресурсу потужності та продуктивності подібні моделі частіше використовують у професійних будівельних роботах. Нестача побутового застосування - великий і громіздкий корпус, а також висока ціна.
Перфоратор СДС МАКС
Моделі цього різновиду відносяться до важких, серйозних агрегатів, що використовуються професіоналами. Поділяються на три підвиди: від п'яти до семи кілограмів, від семи до одинадцяти та понад одинадцять кілограмів. Моделі розраховані до роботи з важкими конструкціями, буріння великих по діаметру отворів.
Підіб'ємо невеликий підсумок. Перфоратор – це пристрій, призначений для свердління отворів у бетонних, армованих кам'яних конструкціях з одночасною ударною силою. Існує кілька різновидів, які слід вибирати в залежності від потенційних завдань використання: легкі та середні – для побутових умов, важкі та SDS MAX – для серйозних професійних робіт. Кожен потенційний користувач може купити перфоратор в Україні за низькими цінами.